Obec Nový Jáchymov

SYSTÉM INTEGROVANÉ VÝSTRAŽNÉ SLUŽBY

Zpráva č. 000222
Odesláno: 20.6.2019 15:16:00
Zpráva aktualizuje předchozí zprávu č. 000221 vydanou 20.06.2019 v 10:45:54 hodin
Územní platnost: Středočeský kraj

Meteorologická situace: Tato výstraha upřesňuje dosud platnou výstrahu, rozšiřuje územní a časovou platnost varování před silnými bouřkami. Po přední straně brázdy nízkého tlaku vzduchu nad západní Evropou proudí na naše území teplý a vlhčí vzduch od jihozápadu a současně postupuje přes Čechy k východu studená fronta. V odpoledních a večerních hodinách se budou ve čtvrtek vyskytovat místy bouřky, a to zejména v jihovýchodní polovině území, kde mohou být ojediněle i silné, doprovázené kroupami, nárazy větru kolem 20 m/s (kolem 70 km/h) a přívalovými srážkami kolem 35 mm.

Okres Benešov

21.6. 03:00

Popis: Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek, doprovázených kroupami, nárazy větru kolem 20 m/s (kolem 70 km/h) a přívalovými srážkami kolem 35 mm.

Doporučení: Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů apod. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně. Vývoj a postup bouřek lze sledovat na výstupech z meteorologických radarů na internetu ČHMÚ www.chmi.cz nebo v aplikaci mobilního telefonu.

Okres Beroun

Okres Kolín

Okres Kutná Hora

Okres Nymburk

Okres Praha-východ

Okres Praha-západ

Okres Příbram

Datum vložení: 20. 6. 2019 0:00
Datum poslední aktualizace: 20. 6. 2019 0:00

6. 7. 2020

oblacnosdestem

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky, na východě zpočátku až skoro jasno a odpoledne ojediněle bouřky. Denní teploty 21 až 25°C, na východě 24 až 28°C. Noční teploty 14 až 10°C.

Návštěvnost:

Rizika a nebezpečí