rozšířené vyhledávání ...

17. 12. 2018

zata

Bude převážně zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo, na horách a ojediněle i v nižších polohách až skoro jasno. Denní teploty -2 až 2°C. Noční teploty 0 až -4°C.

Předvánoční a vánoční prodej ryb

4. 12. 2018

Oznámení o lovu na Krušné hoře

21. 11. 2018

Nález zatoulané fenky - jorkšírský teriér

Dnes ráno před půl devátou jsme našli fenku Jorkšírského teriéra – viz mapka.

Protijedoucímu panu Černovi se ji podařilo odchytit, a odvést na obecní úřad v Nižboře.

16. 11. 2018

Oznámení: Ordinace praktického lékaře Hudlice

Začátkem roku 2019 mám záměr převzít ordinaci praktického lékaře v Hudlicích od firmy
Mediba MUDr. Michala Bureše se zachováním rozsahu poskytované péče. S převodem je
spojena nutnost provedení spousty administrativních a technických úkonů, které řeším s
předstihem. Budu se snažit plynule navázat na stávající provoz ordinace. Je však možné, že
první týden v lednu z provozních důvodů bude muset nezbytnou péči zajistit ještě firma
Mediba MUDr. Michala Bureše v ordinaci Králův Dvůr a Beroun.

Doufám, že zachováte ordinaci praktického lékaře v Hudlicích svou přízeň. Těším se na Vás.

MUDr. Sergej Kafka
Eskulapius s.r.o.

14. 11. 2018

Prvorepubliková vycházka na keltské oppidum Stradonice

19. 9. 2018

Nový regionální dopravní systém PID Lítačka

Představujeme nový regionální dopravní systém PID Lítačka

Cestujícím v městské hromadné dopravě v Praze a ve Středočeském kraji je nově k dispozici rozšířená služba platby za jízdné. Cestující mají na výběr mezi více platebními kanály. Dochází tak
k zásadní modernizaci stávajícího systému odbavování v hromadné dopravě. Hlavním prvkem je digitalizace a propojování systémů.

Díky novému odbavovacímu systému budou moci cestující dojíždějící ze Středočeského kraje konečně využít jeden platební systém pro celou jízdu, což zajisté ocení více než 100 000 osob, které denně do Prahy ze Středočeského kraje dojíždí.

Na co se můžete těšit?

Nově si cestující mohou zvolit nosič svého dlouhodobého časového kupónu. Buď jím bude jako dosud Lítačka, nebo bude nově moci využít bezkontaktní bankovní kartu Visa nebo Mastercard, které jsou běžně v České republice vydávány a vlastní je většina obyvatel.

Dalším novým nosičem dlouhodobého časového jízdného bude In Karta ČD, který zajisté využijí ti, kteří cestují často vlaky ČD.

Dlouhodobé časové jízdné se bude nahrávat na bezkontaktní bankovní karty nebo In Kartu ČD stejně jako na Lítačku. Tedy přes e-shop PID Lítačky (www.pid.litacka.cz), nebo jako doposud na přepážkách ve Škodově paláci na Jungmannově ulici v Praze, či v některém z předprodejních míst ve stanicích metra.

Nový e-shop PID Lítačky umožní nákup z pohodlí domova a cestující si budou moci zakoupit libovolnou časovou jízdenku (na 30 dní až jeden rok) a už si nebudou muset chodit dlouhodobý kupón aktivovat
k validátorům ve stanicích metra. Jízdenka bude na kartě aktivována nejpozději 60 minut po jejím zaplacení.

V rámci nového systému je spuštěn také zcela nový webový portál pid.litacka.cz s přehledným e-shopem, kde si pohodlně cestující zakoupí nejen jízdní kupóny, ale v e-shopu si taky bude možné:

• nakoupit jízdné dle vybraných pásem včetně kalkulace ceny;
  • nahrát kupon na Lítačku, bezkontaktní bankovní kartu, IN kartu ČD;
  • aktivovat kupónu online (již nebude nutné chodit k validátoru v metru);
  • nastavit upozornění na vypršení platnosti kupónu;
  • změnit nosič během platnosti kupónu;
  • přes jednu registraci možnost spravovat více účtů (využijí především rodiny a firmy pro své zaměstnance).

Se spuštěním regionálního dopravního  systému PID Lítačka mají cestující k dispozici i novou uživatelsky přívětivou mobilní aplikaci PID Lítačka, kterou si mohou stáhnout zdarma.  S aplikací PID Lítačka umožní cestujícím zakoupit si všechny druhy krátkodobých jízdenek platné od několika minut až na tři dny.

Mobilní aplikace PID Lítačka cestujícím umožní:

- nakoupit jednorázové jízdné;

- pozdější aktivování jízdného (při nástupu do vozu);

- přeposlání jízdenky třetí osobě;

- vyhledávání aktuálního spojení včetně výluk a omezení;

- zobrazení aktivní mapy zastávek dle polohy uživatele;

- přehled parkovišť komerčních a městských P+R s možností okamžité navigace na tato parkoviště.

24. 8. 2018

Ordinace MUDr. Michala Bureše v Hudlicích

Ordinace MUDR. Michala Bureše v Hudlicích

MUDr. Michal Bureš oznamuje, že z důvodu nedostatku lékařů je nucen redukovat ordinační hodiny v ambulanci v Hudlicích.

V srpnu bude ordinovat paní doktorka Pazderová v pondělí, středu a čtvrtek dle zavedených ordinačních hodin. Sestřička zůstává. V úterý a v pátek bude k dispozici MUDr. Kotrlý v Poliklinice zdraví v Králově Dvoře, Průmyslová 614.

Jakékoliv dotazy je MUDr. Bureš ochoten zodpovědět na tel.č. 777 614 153.

15. 8. 2018

Oslavy výročí 190. let obce Karlova Ves